Čeština English
Návrat na hlavní rozcestník
Eshop

Elektromagnetické záření


Příroda během evoluce využívala slabá elektrická a magnetická pole k tomu, aby řídila látkovou výměnu v lidech, zvířatech a rostlinách. Do této bioregulace, kterou příroda vytvářela milióny let, v posledních desetiletích zasahuje člověk umělými elektromagnetickými poli, aniž by měl dostatečné znalosti o souvislostech a následcích. Tato pole se s narůstající hustotou a intenzitou překrývají a citelně narušují řád energetických struktur. Čím dál tím víc narůstá v našem prostředí umělé elektromagnetické záření, které zasahuje do buněčných procesů a negativně tak ovlivnuje genetické informace. Člověk se cítí unaven, ztrácí vitalitu, trpí bolestmi, křečemi, nervozitou, poruchami srdečního rytmu, nemůže spát a zažívá chronické potíže všeho druhu.

Vědci na celém světě již několik let ve větší míře zkoumají následky neustále rostoucího zatěžování prostředí elektromagnetickým zářením, pro které se zdá být výraz "elektrosmog" čím dál vhodnějším. Přitom je zřejmé, že přirozené elektrické a magnetické signály, které řídí veškerý přenos informací v organismu i jeho komunikaci s okolím, jsou elektromagnetickým znečišťováním životního prostředí narušovány, blokovány a chybně ovládány. 1 Současné zatížení elektromagnetickým zářením způsobuje podle poznatků mnoha vědců nikoli pouze závažné biochemické změny a nepřetržitý stres centrálního nervového systému, nýbrž i poruchy mozkové činnosti a psychické choroby. Některá nová onemocnění jsou dokonce přímo důsledkem elektromagnetického smogu dramaticky vystupnovaného teprve v posledních letech. Značně rozšířenými zdravotními a psychickými problémy v důsledku elektrosmogu jsou například podrážděnost, deprese, strach, bolesti hlavy, špatný spánek, napětí šíjových svalů, záchvaty paniky, poruchy mozkové činnosti a ztráta vitality.

Oslabující nebo škodlivé vibrace (např. v důsledku elektrického smogu) jsou díky historicky vyvinuté strategii nervového systému, která je nutná k přežití, obvykle identifikovány jako životu nebezpečné riziko. To znamená, že úkolem regulačního systému je nastavit náš biologický systém na poplašný program. Subsystémy (trávení, imunitní systém), které nejsou nezbytně nutné, přitom provádějí minimální látkovou výměnu. Aby se splnil tento požadavek, prostřednictvím aktivované sympatické části autonomního nervového systému se změní energetické zdroje zásobující orgány, krevní tlak a zvýší se i frekvence srdce. Při trvalém zatížení organizmu rušivými poli se tyto stresové parametry nemohou normalizovat, což vede k omezení variability srdečního tepu, tj. sníží se schopnost organizmu se přizpůsobovat měnícím se parametrům okolního prostředí.

Lidé s omezenou variabilitou srdečního tepu pak často fungují pouze omezeně a jsou rychle přetíženi většími "životními změnami". Stejně jako organizmus neustále vnímá přirozené geomagnetické pole a přejímá z něj informace, je mezinárodními studiemi prokázáno, že má technicky vytvářené záření biologický účinek, který je potenciálně škodlivý. Díky tomtuto stále narůstajícímu zatížení elektromagnetickým zářením v našem okolí jsou stále důležitější zóny bez elektrického smogu.

Proto je vývoj a používání technických přístrojů s nízkou hladinou záření cenným přínosem k ochraně před zvyšujícím se zatěžováním organizmu elektrickým smogem.

A společnost Sun of Hope s.r.o. všechny tyto přísné zdravotní požadavky na elektrické systémy s nízkou hladinou záření, které jsou označovány certifikační známkou Mezinárodní společnosti pro výzkum elektrosmogu splnila a získala tak právo na užívání této certifikační známky.Negativní zdravotní účinky u tepelného záření panelů Sun of Hope byly vyloučeny a používání infračervených tepelných panelů Sun of Hope ohledně podpůrného účinku infračerveného tepelného záření na stabilitu lidského biologického pole a na vyrovnání vegetativní rovnováhy bylo Mezinárodní organizací pro výzkum elektromagnetického záření doporučeno.

Napište nám

Napište nám

Máte jakýkoliv dotaz? Neváhejte nám naspat a zeptat se. Rádi Vám odpovíme.
Diskuze

Nejčastější otázky

Zajímá Vás naše technologie? Nevíte si rady? Tak neváhejte a prohlédněte si nejčastěší otázky.